Anasayfa » Belgeler » Yönetim Kurulu Kararı » Şube Kapanışı

Nasıl İşliyor ?

 • 1 – Seç
  Başlamak için ”Hemen Doldur” butonuna tıklayın.

 • 2 – Doldur
  Verdiğiniz cevaplara göre metin içeriği otomatik olarak oluşacaktır.

 • 3 – İndir
  Belgenizi bilgisayarınıza Word ve PDF formatında indirebilirsiniz.

Şube Kapanışı

 • Fiyat
  59 ₺

 • Sayfa Sayısı
  1 Sayfa

 • Güncelliği Kontrol Edildi

 • Formatlar
  Word ve PDF

HEMEN DOLDUR

Ekonomik zorluklar, ihtiyaç kalmaması gibi çeşitli sebeplerden ötürü Şirket Şubesinin kapatılması amacıyla Yönetim Kurulu tarafından alınan karara “Şube Kapanış Kararı” denilmektedir.

Şube kapanış işleminin ilk adımı yönetim kurulu kararıdır. Şube Kapama Kararı yönetim kurulunca alınır. Alınan karar Ticaret sicil ve vergi dairesi için, noterde onaylatılır. Mersis sistemine girilir ve Terkin bölümünden şube kapama işlemleri için gerekli bilgiler girilir. Sistem tarafından bir onay kodu atanır. Ticaret sicil müdürlüğüne onay kodunu da ekleyerek bir dilekçe yazılır. Ticaret sicil müdürlüğü, kapanışı onayladıktan sonra barkodlu bir belge onayı gelir. Kayıtlı olan cep telefonuna bildirim gelir. Onay geldikten sonra yazarkasa pos cihazından son fişe ait tutanak alınmalıdır. Pos cihazı merkezini arayarak randevu alınır. Bunun için bir bedel yatırılmasını istenir. Bedel yatırıldıktan maksimum 2 gün sonra gelip son fişe ait Geçici Kapama Tutanağı ve cihazların ruhsatları gelen kişiye verilir. Gelen kişi bilgi girişi yapar. Tüm bu işlemler bittikten sonra İnternet Vergi Dairesi vasıtası ile şube kapanış işlemleri vergi dairesine bildirilir.

Belge Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı olarak ilgili metinde tarafınıza yöneltilen sorulara verdiğiniz cevaplara göre sözleşmedeki boşluklar dolacak ve son sorunun cevaplanması ile tamamlanacak olan sözleşme metnini platformumuz üzerinden Word veya Pdf formatında çıktısını alıp Noterden onaylatılmış halini kullanabilirsiniz.

Belgeyi Kimler Kullanır?

Şirket Şubesini kapatma işlemlerini başlatabilmek için ilgili kararı almak isteyen Yönetim Kurulu tarafından kullanılmaktadır.

Mevzuat Dayanağı

6102 Sayılı Ticaret Kanunu

Ticaret Sicili Yönetmeliği R49

Bu belgeye verilen diğer adlar: Şube Kapatılması Kararı, Şube Kapama Kararı

Şube kapanışı, şube kapatmak, şube kapatma kararı, şube kapanışı yönetim kurulu kararı – İndirilebilecek diğer hukuki belge örnekler