Anasayfa » Belgeler » Şirket Genel » Gizlilik Sözleşmesi

Nasıl İşliyor ?

 • 1 – Seç
  Başlamak için ”Hemen Doldur” butonuna tıklayın.

 • 2 – Doldur
  Verdiğiniz cevaplara göre metin içeriği otomatik olarak oluşacaktır.

 • 3 – İndir
  Belgenizi bilgisayarınıza Word ve PDF formatında indirebilirsiniz.

Gizlilik Sözleşmesi

 • Fiyat
  229 ₺

 • Sayfa Sayısı
  5 Sayfa

 • Güncelliği Kontrol Edildi

 • Formatlar
  Word ve PDF

HEMEN DOLDUR

Gizlilik sözleşmesi, tarafların sözleşmeden ötürü birbirlerine ifşa ettikleri ve saklı kalmasını istedikleri bazı bilgilerin ne şekilde muhafaza edileceğine, bu yükümlülüğe aykırılık durumunda ne olacağına, verilerin ne şekilde üçüncü kişiler ile paylaşılacağına vs. bu konudaki hükümlere ilişkin tarafların iradelerinin yer aldığı sözleşmedir. Gizlilik sözleşmelerindeki gizli tutma yükümü; sözleşme kurulmazdan öncesini, sözleşmenin kurulması ve devam ettiği süreyi ve sözleşme sona erdikten sonraki süreyi de kapsar. Bu sözleşmeyi ihlal eden ya da korunması yönünde çaba göstermeyen ilgili taraf, tazminat ile cezalandırılır. Bu sebepten ötürü cezai şart hükmü bir gizlilik sözleşmesinin olmazsa olmazıdır.

Belge Nasıl Kullanılır?

İlgili metinde tarafınıza yöneltilen sorulara verdiğiniz cevaplara göre belgedeki boşlukları doldurabilir ve son sorunun cevaplanması ile tamamlanacak olan metni platformumuz üzerinden Word veya Pdf formatında iki adet çıktısını alabilirsiniz. Bu sözleşme örneği tamamlandıktan ve çıktısı alındıktan sonra, her iki tarafça imzalanmalıdır. Her iki taraf sözleşmenin bir örneğini saklamalıdır.

Belgeyi Kimler Kullanır?

Gizlilik sözleşmesi e-ticaret sitesi ile tüketiciler arasında, iki tacir arasında, şirket ortakları arasında veyahut çalışan ile işveren arasında imzalanır.

Mevzuat Dayanağı

6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu

6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu

Bu belgeye verilen diğer adlar: Gizlilik Taahhütnamesi

gizlilik sözleşmesi, gizlilik taahhütnamesi, e-ticaret, gizlilik, kvkk, sır saklama yükümlülüğü – İndirilebilecek diğer hukuki belge örnekleri