Anasayfa » Belgeler » İnsan Kaynakları » Devamsızlık Hakkında İhtarname

Nasıl İşliyor ?

 • 1 – Seç
  Başlamak için ”Hemen Doldur” butonuna tıklayın.

 • 2 – Doldur
  Verdiğiniz cevaplara göre metin içeriği otomatik olarak oluşacaktır.

 • 3 – İndir
  Belgenizi bilgisayarınıza Word ve PDF formatında indirebilirsiniz.

Devamsızlık Hakkında İhtarname

 • Fiyat
  99 ₺

 • Sayfa Sayısı
  1 Sayfa

 • Güncelliği Kontrol Edildi

 • Formatlar
  Word ve PDF

HEMEN DOLDUR

Çalışanın mazeretsiz ve izinsiz olarak işe gelmemesi durumunda fesih için sadece devamsızlık tutanağı tutulması yeterli olmayıp işe gelmeyen çalışana ihtarname gönderilerek devamsızlığının gerekçesinin sorulması ve savunmasının istenmesi gerekmektedir. Çalışanın işe gelmemesinin arkasında hastane raporu ile kanıtlanabilen geçerli bir sağlık sebebi, bir yakınının kaybı ve benzeri sebepler olabileceğinden fesih öncesinde noterden gönderilecek bir ihtarname ile çalışanın savunmasının alınması gerekecektir.

Belge Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı olarak ilgili metinde tarafınıza yöneltilen sorulara verdiğiniz cevaplara göre belgedeki boşluklar dolacak ve son sorunun cevaplanması ile tamamlanacak olan metin platformumuz üzerinden word veya Pdf formatında 3 adet çıktısı alınarak işveren tarafından noterden gönderilmelidir.

Belgeyi Kimler Kullanır?

Mazeretsiz olarak işe gelmeyen çalışanı için devamsızlık tutanağı tutan işveren tarafından çalışanının devamsızlığının nedenini öğrenmek ve savunmasını almak için kullanılır.

Mevzuat Dayanağı

Türk hukukunda bu belgeye ilişkin doğrudan bir yasal düzenleme bulunmamakla birlikte 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17., 19. ve 25. maddeleri ile İş Kanunu’nun genel hükümleri bu belge için uygulama alanı bulacaktır.

Bu belgeye verilen diğer adlar: işçi ihtarname, işe gelmeyen işçiye ihtarname, gelmeyen işçiye ihtarname

iş sözleşmesi, iş hukuku, işe gelmeme, devamsızlık, mazeretsiz, izinsiz, işe gelmeme, ihtarname – İndirilebilecek diğer hukuki belge örnekleri