Anasayfa » Belgeler » E-Ticaret » Ön Bilgilendirme Formu

Nasıl İşliyor ?

 • 1 – Seç
  Başlamak için ”Hemen Doldur” butonuna tıklayın.

 • 2 – Doldur
  Verdiğiniz cevaplara göre metin içeriği otomatik olarak oluşacaktır.

 • 3 – İndir
  Belgenizi bilgisayarınıza Word ve PDF formatında indirebilirsiniz.

Ön Bilgilendirme Formu

 • Fiyat
  99 ₺

 • Sayfa Sayısı
  5 Sayfa

 • Güncelliği Kontrol Edildi

 • Formatlar
  Word ve PDF

HEMEN DOLDUR

Satıcı ve tüketici arasındaki işlemin tamamlanmasından önce alıcıya gösterilmesi gereken, satış işleminin detaylarını içermesi gereken bir belgedir. Bu form içerisinde satıcının ve alıcının detaylı iletişim bilgileri, satışı yapılan ürün ya da hizmetin temel özellikleri, satış fiyatı, teslim koşulları ve varsa masrafı, ödeme şekli ve koşulları, cayma hakkının nasıl kullanılacağı, iade koşulları ve süreçleri gibi bilgiler, ilgili mevzuat koşulları göz önüne alınarak tarafların hak ve sorumlulukları tanımlanmaktadır.

Belge Nasıl Kullanılır?

Ön bilgilendirme formu alıcı kredi kartı ve ödeme bilgilerini girdikten sonra ve mesafeli satış sözleşmesinden önce alıcıya gösterilmeli ve ancak alıcı tarafından onaylandıktan sonra satış işlemine devam edilmelidir.

Belgeyi Kimler Kullanır?

Tüketicilere (tacir olmayan alıcılara) yüz yüze gelmeden (genellikle internet üzerinden) satış yapan kişilerin kullanması gerekmektedir.

Mevzuat Dayanağı

Tüketici Kanunu, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği, Elektronik Ticaret Kanunu, Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik

Bu belgeye verilen diğer adlar: bilgilendirme formu, online satış formu, tüketici bilgilendirme formu, tüketici satış formu, müşteri bilgilendirme formu

İnsan kaynakları, iş hukuku – İndirilebilecek diğer hukuki belge örnekleri