Anasayfa » Belgeler » E-Ticaret » Mesafeli Satış Sözleşmesi

Nasıl İşliyor ?

 • 1 – Seç
  Başlamak için ”Hemen Doldur” butonuna tıklayın.

 • 2 – Doldur
  Verdiğiniz cevaplara göre metin içeriği otomatik olarak oluşacaktır.

 • 3 – İndir
  Belgenizi bilgisayarınıza Word ve PDF formatında indirebilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 • Fiyat
  199 ₺

 • Sayfa Sayısı
  6 Sayfa

 • Güncelliği Kontrol Edildi

 • Formatlar
  Word ve PDF

HEMEN DOLDUR

Bu sözleşme müşterilerin e-ticaret sitesi ile tüketici arasında anlaşmayı sağlamaktadır. Her e-ticaret sitesinin mutlaka satış sözleşmesini bulundurma zorunluluğu vardır. Satıcı, alıcının ödemeyi kabul ettiği fiyat karşılığında talep edilen şeyi teslim etmeyi veya satmayı kabul eder. Mesafeli satış sözleşmesinde mülkiyetin devri satıcı ürünü teslim edip ödemesini aldığı taktirde gerçekleşir. Satıcı, sattığı ürünü teslim edemediği ya da alıcının ödeme durumunda aksilik olduğu durumlarda sözleşmenin işleyişinde değişiklikler gerçekleşir. Sözleşme içeriğinde alınan mal veya hizmet hakkında bilgi, tarafların kimlik ve iletişim bilgileri, taraflar hak ve yükümlülükleri, cayma hakkının kullanılıp/kullanılamayacağı ve kullanılacak nasıl kullanılacağı, tüketicinin şikayetlerini nasıl bildirebilceği gibi temel bilgiler yer almaktadır.

Belge Nasıl Kullanılır?

Satış yapan firma sözleşmeyi tüketicilere sipariş işlemini bitirmeden hemen önce okudum ve onaylıyorum şeklinde onaylatmak zorundadır.

Belgeyi Kimler Kullanır?

Tüketicilere (tacir olmayan alıcılara) yüz yüze gelmeden (genellikle internet üzerinden) satış yapan kişilerin kullanması gerekmektedir.

Mevzuat Dayanağı

Tüketici Kanunu, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği, Elektronik Ticaret Kanunu, Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik

Bu belgeye verilen diğer adlar: mesafeli sözleşme, mesafeli satış, tüketici mesafeli satış, internetten satış, internet sözleşmesi, e-ticaret sözleşmesi

mesafeli satış, e-ticaret, tüketici